(Фото+Видео) Baкa ce тpeceшe дeнecкa Грција: Xaoc вo гpaдoт Лариса, гppaѓaнитe вo пaниka излeгoa нa yлицитe..

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Силен земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтер ја погоди централна Грција, односно градот Лариса.

Како што стои на интернет апликацијата за следење на земјотреси, потресот е со јачина од 6,9, а епицентарот бил на длабочина од 2 километри.

Дел од локалните медиуми пренесуваат дека јачината на потресот е 6,2 степени.

Инаку претходно Европско медитеранскиот сеизмолошки центар објави дека потресот бил со јачина од 6,9 степени по рихтер.

Дека станува збор за силен земјотрес говорат и видеата кои што се шират на социјалните мрежи. На истите може да се забележи јачината на истиот, како и испаничените граѓани кои од страв ги напуштиле своите домови.

После силниот земјотрес следеа уште неколку силни потреси.

Видео линк може да погледнете ТУКА.

Видео линк може да погледнете ТУКА.

Видео линк може да погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This