December 3, 2023, 3:27 pm

(Фото+Видео) Eкcплoзиja нa бpoд штo пpeвeзyвaл 25 тoни aзoтнa киceлинa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Танкерот „Ex-Press Pearl“, кој патувал од Индија до Шри Ланка, се потресе од експлозија рано утрово.

Брод со 25 тони азотна киселина се запали во близина на пристаништето Коломбо.

Објава на Твитер може да погледнете ТУКА.

Шри Ланка распореди поморски авиони и бродови за да помогне во гаснењето на пожарот.

Екипажот е евакуиран, а најмалку 8 контејнери, од кои се претпоставува дека содржат киселина се срушиле во морето.

Објава на Твитер може да погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This