August 19, 2022, 12:05 am

(Фото) Без коментар…: Без струја дел од Клиничкиот центар во Скопје – пациенти во темница чекаат по ходници

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Утрово дел од клиничкиот центар „Мајка Тереза“ остана без струја. За тоа сведочат фотографиите кои беа испратени до Курир. Како што може да се види од самите фотографии, пациенти чекаат во темница по ходниците завиткани во јакни и ќебиња.

Редакцијата на Курир провери дали претходно имало најава за прекин на електрична енергија во овој дел, но не наиде на никакво известување од страна на ЕВН.

Извор: kurir.mk

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This