December 6, 2022, 7:29 pm

(Фото) Беспрекорна: Меланија Трамп во совршено издание, како и секогаш

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Меланија и Доналд Трамп беа домаќини на церемонија по повод потпишувањето на историски мировен договор меѓу Израел, Обединетите Арапски Емирати и Бахреин.

74-годишниот Претседател и 50-годишната Прва дама на САД ги пречекаа израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и неговата сопруга Сара во Белата куќа.

Меланија беше облечена во тегет фустан со бели филигран декорации од модната куќа Прада и бели салонки од Кристијан Лобутин.

За свеченоста, Сара избра син фустан од тантела, украсен со бисери, со складна наметка и беж обувки.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This