December 3, 2023, 3:27 pm

(Фото) Бугарија нема да отстапи од позицијата: Со скриншот од Инфомакс Џамбаски се скара до Пендаровски

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вистинска драма попладнево се случува на социјалните мрежи откако европратеникот Џамбаски се конфронтираше со македонскиот претседател Пендаровски.

Бугарскиот европратеник се налути на изјавата на Пендаровски која ја пренесе Инфомакс, а се однесува на неговото фашистичко однесување.

Тој истакна дека Бугарија нема да отстапи од своите ставови кон Македонија.

„Претпоставувам дека тоа е некој вид несмасна форма на подмачкување. Жално e, и тажно е да се зборува за фашизам кога во Македонија се газат правата на Бугарите секој ден. Треба да ви биде јасно дека не сакаме да отстапиме ни милиметар од нашата позиција“. – пишува Џамбаски во својата објава.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This