February 6, 2023, 10:58 am

(Фото) Бpojoт нa нoвoзapaзeни вo cвeтoт пoвтopнo пoчнa дa pacтe – eвe кaквa e нoвaтa Koвид кapтa нa Европа

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Хрватскиот брег на новата корона карта на Европа е означен и понатаму со портокалова боја.

Исто како и поголемиот дел од грчкиот брег, Франција, делови од Италија, Финска и Шведска, додека со црвено се обележани Шпанија, Португалија, Ирска, Холандија и дел од Грција.

ЕЦДЦ ја ажурира картата секоја недела. Боите за одделни подрачја се одредуваа со комбинација на бројот на потврдени случаи на заразени во изминатите 14 дена на 100 илјади жители и процентот на тестирана популација.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This