August 19, 2022, 12:13 am

(Фото + Видео) Полициjaта kaменувана

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Дел од демонстрантите повторно го нападнаа полицискиот кордон со камења, кој го сопре протестот за „Монструм“ кај ТЦ Мавровка, не дозволувајќи им да продолжат кон судот. Организаторите на протестот ги смируваат страстите со одбранбена линија составена од демонстранти, кои се обидуваат да спречат ескалација.

Полицијата и демонстрантите се најдоа очи в очи на протестот во центарот на Скопје кој се уште е во тек.

Тие бараат ослободување на убијците на момчињата од Смилковско езеро кои добија доживотен затвор. Т

https://www.facebook.com/watch/live/?v=761816504481543&ref=watch_permalink

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This