(Фото) Во Хрватска се преврте македонски камион што превезувал автомобили

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Камион со платформа за превоз на возила се преврте на  автопатот А3 Брегана-Липовац, објави хрватски  24 сата.

Несреќата се случила денеска попладне околи околу 17 часот, кога возило со македонски регистерски таблички се превртело, при што неколку возила што ги превезувал камионот испаднале.

Како што информира хрватскиот медиум, повреден е возачот на камионот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This