February 29, 2024, 11:04 pm

(Фото) Граѓаните oд Гocтивар имaaт нajгoлeмa дoвepбa вo Аpбeн Тapaвapи

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

„Организацијата за граѓански активизам и независност” која се занимава со анализи, истражувања и граѓански активизам, за сопствени потреби направи теренско истражување поврзано со престојните локални избори во Република Македонија, кои ќе се одржат на 17-ти октомври 2021 година.

Едно од прашањата кои беа поставени на анкетата: „За кој кандидат за градоначалник би гласале во општина Гостивар на следните локални избори кои ќе се одржат на 17.10.2021“?

Според анкетата, граѓаните на Гостивар најголема доверба имаат во Арбен Таравари, кандидатот за градоначалник од Алијанса и Алтернатива.

За него се изјасниле 22,4% од анкетираните граѓани.

Зад него следува Невзат Бејта од ДУИ за кого се изјасниле дека ќе гласаат 18,5% од анкетираните граѓани на Гостивар.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This