(Фото) Гушнати и без маски, вака се „почитувaaт“ мepките во xeмиско

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Граѓанин се пожали на Твитер по Фејсбук објава на вработен во Средното хемиско училиште во Скопје „Марија Кири Склодовска“, кој посочи фотографии кои се објавени на Фејсбук профилот на вработениот на кои се гледа како никој од учениците кои се посочени како дел од албанските паралелки не носи маска, ниту пак има дистанца, ни протокол помеѓу нив, а на фотографиите се гледа дека има 30-тина ученици.

„Во СУГС”МАРИЈА КИРИ СКЛОДОВСКА” во албанските паралелки не се почитува никаков протокол никој од учениците и професорите не носи маска и не се почитува дистанца во ек на пандемија со надд 900 заразени дневно“ – стои во објавата на Твитер

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This