December 1, 2022, 10:22 pm

(Фото) Двоглав орел на Евровизија: Албанската претставничка провоцираше со симболот на Голема Aлбанија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претставничката на Албанија, Анџелија Перистери, пред новинарите го покажа „двоглавиот орел“, симболот на Голема Албанија.

Евровизија начелно забранува политичка промоција на својата манифестација, па веќе наголемо кружи веста дека заради овој свој гест Перистери може да биде санционирана.Инаку, не и е прв пат во јавноста да го покажува овој знак, иста фотографија објави и пред една недела.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This