November 29, 2022, 4:22 pm

(Фото) Дpaмaтa пpoдoлжyвa: Ce ypнa yштe eдeн дeл oд згpaдaтa нa Вpaчap вo Белград

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Продолжува драмата на Врачар во Белград.

Уште еден дел од зградата на Врачар во српскиот главен град се урнал денеска.

Зградата која започна да се урива пред неколку дена е скоро без ниту еден ѕид.

Претпладнево паднал уште еден дел од зградата на улицата „Видовданска“ во Белград.

Во петокот поради градилиште кое се наоѓа во близина на споменатата зграда се урна дел од станбениот објект, по што сите станари се привремено сместени во хотел.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This