(Фото) Еве како изгледа омикрон сојот виден под микроскоп

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Научниците од центарот за вирологија и биотехнологија „Вектор“ успеале да изолираат вирусни честички од омикрон сојот на коронавирусот, па светот сега има можност од прва рака да види како изгледа…

Еве како изгледа омикрон сојот виден под микроскоп

Македонија засега нема заразен од овој нов смртоносен сој.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This