(Фото) Емотивен момент на мечот Данска-Белгија: УЕФА и целиот стадион со поддршка за Ериксен

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Натпреварот помеѓу Данска и Белгија беше запрен во 10.минута а целиот стадион заедно со играчите на двете репрезентации со аплауз му дадоа поддршка на Кристијан Ериксен, Данецот кој сѐ уште е во болница по колабирањето на терен од пред неколку дена. Ова е прв целосен натпревар на Данците по траорниот момент кој им се случи на средбата против Финска кога свеста ја загуби нивниот најдобар играч, Кристијан Ериксен.

УЕФА пак го поддржа Ериксен така што малку ја промени кореографијата пред почетокот на натпреварот, па на големиот дрес кој излегува за секоја репрезентација пред почетокот на натпреварот беше испишано името на Ериксен, како и неговиот број 10.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This