(Фото) Изгоре до темел куќа во Кисела Вода, Ѓорѓиевски најави помош и повторна изградба на домот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вечерва изгоре до темел куќа во Кисела Вода во сопственост на Тони Атанасовски. Градоначалникот Ѓорѓиевски излезе на лице место и повика сите хумани граѓани и општествено одговорни компании и фирми да се вклучат и да помогнат Атанасовски повторно да добие дом. Атанасовски е привремено сместен додека да не се создадат услови да се врати во својот дом.

„Предмалку добив потресна вест, каде што домот на мојот сограѓанин Тони Атанасовски е опожарен до темел.
Траорна ситуација, тажна и далеку потресна. Во наредниов период сите хумани сили ќе ги насочиме кон негова помош.
Повторно ќе го изградиме домот на Тони. Ја разбирам неговата болка и затоа започнуваме заедничка иницијатива со отец Оливер, a воедно ги повикуваме и сите општествено одговорни компании и фирми од Кисела Вода да се вклучат и да помогнат, за да овој наш сограѓанин не ја почувствува празнината за овие празници, туку да му помогнеме и да го направиме среќен.
Вечерва не го оставивме под отворено небо и веднаш го сместивме на топло.
Моите граѓани во Кисела Вода се мое семејство и мораме да си помогнеме!
Домот е столб на хармонија и среќа, така да ќе го изградиме повторно“, информираше градоначалникот Ѓорѓиевски.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This