October 6, 2022, 9:10 pm

(Фото) Кандидатите влечеа ждрепка: Утврден редоследот на гласачкото ливче за вонредните избори за претседател на СДСМ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Согласно Роковникот и Правилникот, Централната изборна комисија денеска одржа жрепка за редоследот на кандидатите на гласачкото ливче за внатрепартиските избори за претседател на СДСМ.

Според жрепката, редоследот на гласачкото ливче на вонреднте внатрепартиски избори е следниот:
1 Димитар Ковачевски
2 Фросина Ременски
3 Јован Деспотовски
Вонредните избори за претседател на СДСМ ќе се одржат в недела, на 12 декември 2021 година.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This