February 6, 2023, 11:17 am

(Фото) Кога сме веќе кај ќерамидата, дури горело во Кочани и го молеле за хеликоптер Стојанче Ќерамида ужива во Крушево

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Додека Кочни гори, а граѓаните се молат за помош додека огнената стихија им ги зафаќа имотите, Стојанче Ангелов, директорот на Центарот за управување со кризи, си пие кафе во Крушево.

Градоначалникот на Кочани, Николчо Илиев, во изјава за 360 степени, рече дека барале хеликоптери од центарот за управување со кризи, но биле одбиени.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This