(Фото) Костовски: Пoчнyваме со cилно тeмпo, лoциpaвме дeпoнии на 12 локации во Бyтeл, иcтитe ќe бидaт peшeни за пoмалкy oд една нeделa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Новиот градоначалник на општина Бутел, Дарко Костовски преку својата официјална Фејсбук страница ја информираше јавноста дека од денеска почнуваат со отстранување на депонии во општината Бутел.

Тој соопшти дека лоцирале депонии на 12 локации и дека истите ќе бидат решени за помалку од една недела.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Nhà Cái FABET – Một Điểm Đến Uy Tín Cho Cá Cược Bóng Đá

Cá cược bóng đá ngày càng trở nên phổ biến trên toàn thế giới, và việc chọn một nhà...

More Articles Like This