October 6, 2022, 3:04 am

(Фото) Лавров испрати порака до Србите пред да се качи во авионот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров вечерва ја заврши официјалната посета на Србија, а беше придружуван од министерот за надворешни работи Никола Селаковиќ од аеродромот „Никола Тесла“ во Белград.

При влегувањето во авионот, Лавров се сврте кон домаќините, мавтајќи со нив, а потоа покажа три прста.

фото Спутник

Лавров, кој дојде од Србија од БиХ во еднодневна посета , полета од Белград за Загреб, каде ја продолжува турнејата низ земјите во регионот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This