November 29, 2022, 4:34 pm

(Фото) Македонија не е на распродажба: Блокади во Скопје, Штип, Битола, Кавадарц, Велес, Кочани, Струмица, Прилеп, Кичево и Охрид

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Граѓаните од дест градови во Македонија се кренаа на нозе против распродажбата на државните и национални интереси од страна на премиерот Заев, но и Бучковски кој е на функција специјален преговарач со Бугарија.

На барикадите, Штип, Македонија не е на распродажба, напиша Иван Јорданов, актуелен претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Штип и член на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ и денеска како и вчера организира блокади во Скопје, Штип, Велес, Кочани, Прилеп, Струмица, Кавадарци, Охрид, Битола и Кичево.

Кавадарчани на протестот бараа увид во договорот кој двоецот Зоран Заев – Владо Бучковски тајно го преговараат со Бугарија.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This