(Фото) Милошоски: Финансиски ги одраа граѓаните…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Финансиски ги одраа граѓаните – го казниле од МВР 100 евра, затоа што возел 101км/ч, а дозволената брзина била 100км/ч, замислете.

Во исто време, на министрите Филипче и Бочварски, на газдата на БЕСА ТРАНС и директорот на Инспекторатот за транспорт, ништо не им фали, ни казна, ни одговорност, иако им настрадаа десетици луѓе во пеколни услови.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This