February 26, 2024, 5:51 pm

(Фото) Мицкоски нa cpeдбaтa со Орбан: Одличнa copaбoткa нa двeтe cecтрински пapтии, ce зaлoживмe пoддpшкaтa дa пpoдoлжи, дa ce paзвивa и yнaпpeдyвa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Заедно со Александар Николоски остваривме средба со премиерот на Република Унгарија и претседател на сестринската партија ФИДЕШ, Орбан Виктор.

На средбата ја истакнавме одличната соработка на двете сестрински партии и се заложивме поддршката да продолжи, да се развива и унапредува. – истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This