(Фото) Прогноза на УХМР: Еве какво ќе биде времето до четврток

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Утре ќе дува умерен до засилен северозападен ветер (до 60 км/ч) најизразен вдолж Повардарието и во источните делови.

Во деновите до крајот на работната недела ќе преовладува стабилно и суво време, повремено со подолги сончеви периоди.

Наутро ќе биде студено, а на средината на неделата понекаде утринска температура ќе биде пониска од -10 степени.

Latest News

Nhà Cái FABET – Một Điểm Đến Uy Tín Cho Cá Cược Bóng Đá

Cá cược bóng đá ngày càng trở nên phổ biến trên toàn thế giới, và việc chọn một nhà...

More Articles Like This