September 26, 2022, 8:17 pm

(Фото) Пoжap вo кyќa вo Paдишaни, eвaкyиpaнo eднo лицe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Од Пожарната Скопје информира дека денеска избувнал пожар во куќа на улицата „Скоевска“ во скопската населба Радишани.

Благодарение на брзата интервенција на противпожарната бригада. Пожарот за брзо време беше локализиран,и изгаснат,спасено беше лицето кое беше во куќата. Нема повредени во настанот, велат од Пожарната Скопје.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This