(Фото) Пpeтpec во Каратманово, зaплeнeти над 3000 парчиња пиpoтехички средства

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

По претходно добиени оперативни сознанија и обезбедена наредба за претрес, денеска (23.12.2021) е извршен претрес кај З.Р. (55) од с.Каратманово, општина Лозово во врска со недозволена трговија со пиротехнички средства, при што пронајдени се над 3000 парчиња пиротехнички средства. По целосно документирање на случајот против З.Р. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This