(Фото) Пpeтpec вo Прилеп: Зaплeнeт цeл apceнaл вo дoм нa 43-годишен пpилeпчaнец – лицeтo пpивeдeно

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Денеска (07.10.2021) полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи од ОВР Прилеп го лишија од слобода Р.Т.(43) од Прилеп.

При претрес, извршен со судска наредба, во домот на Р.Т. на ул.”Круме Спиркоски” во Прилеп, биле пронајдени и одземени: еден пиштол „Екол” модел „Туна” калибар 8 мм, еден ловен карабин М 98 кал.7,9 мм, една ловна пушка пумпарица модел 586, една полуавтоматска пушка М 59 7,62 мм, 4 парчиња куршуми калибар 6,35, 81 парче куршуми 7, 62 х39 и 35 парчиња куршуми 7,9 х57.

Лицето е приведено во полициска станица и против него ќе биде поднесена кривична пријава по член 396 од Кривичниот законик.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This