(Фото) Тажно утро за цел регион – легендарната пејачка почина по тешката и пеколна болест

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Легендарната југословенска пејачка на народна музика Мерима Његомир почина утрово на 68 годишна возраст.

Оваа вест за српските медиуми ја потврди низ солзи нејзината ќерка Љубица.

-Точно е, изјавила кратко таа.

Мерима инаку неодамна откри дека води тешка битка со ракот.

Тогаш изјави дека не се чувствува добро, но дека не се откажува од борбата.

-Здравствената состојба ми е лоша, се порам со тешка болест, големиот број на лекари и стручњаци ми даваат надеж дека ќе оздравам. Моето семејство ми е најголема поддршка и некако полесно се чувствувам кога тие се до мене, рече пејачката во една своја прилика.

Пејачката зад себе остави 25 албуми и без временски хитови кои ги памети цела Југославија.

Имаше четири деца, три ќерки и еден син.

Latest News

Getting Started with the 82 Lottery App A Comprehensive Guide

Have you ever dreamed of winning big in the lottery? With the 82 Lottery App, you can turn that...

More Articles Like This