December 9, 2023, 10:29 pm

(Фото) Трагедија во Јапонија: Најмалку 27 луѓе загинаа во пожар кој избувна во клиника за ментално здравје и општа медицина

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Најмалку 27 луѓе загинаа во пожар што изби во зграда во јапонскиот град Осака.

Огнот е изгаснат за триесетина минути и се претпоставува дека пожарот е подметнат.

Пожарот избил на четвртиот кат од зградата, каде се наоѓа клиника за ментално здравје и општа медицина.

Опожарената зграда е лоцирана во квартот Кита познат по трговските центри.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This