(Фото) Тpaмвaj излeтa oд шини вo Белград и yдpи во кyќa – oвa ce дeтaлитe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Трамвај од линијата број 2 во Белград, излетал од шините и удрил во куќа. Тоа се случила во населбата „Дорчол“, при што трамвајот удрил во куќа. Повреден е само возачот на трамвајот.

Несреќата се случила во 20:30, а сообраќајот во тој дел бил во прекин.

Засега не е позната причината за излетувањето, а веднаш е покрената истрага.

Објавата на Твитер може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This