(Фото) Утрово вистинска зимска идила – во моментов снег на овие места има натрупано повеќе од цел еден метар

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Утрово вистинска зимска идила има на неколку места во земјава, а особено и на најголемите ски центри во Македонија.

Во Маврово снег во моментов се уште врне, а УХМР најавува дека истото ќе следува и во наредните денови.

Исто така снег повеќе од е75 сантиметри има и на Попова Шапка, додека ски сезоната е отворена и на Копанки каде исто така врне снег, а во Нижополе имаме сончев ден.

Сонце има и на Галичица од каде се гледа речиси вистинска зимска идила во недоглед.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This