(Фото) Утрово на овие две места уште трупа снег без престан – вистинска зимска идила и снежна покривка од неколку сантиметри

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Македонија утрово се разбуди под снег.

Утрово речиси на сите повисоки места, но и на пониските врнеше снег.

Според камерите на „skimacedonia.mk“ снег во моментов врне без престан на Попова Шапка како и во Нижо Поле на Пелистер.

Инаку утрово под снег е и Маврово, планината Водно, Галичица, Пониква како и Крушево.

Метеоролозите најавуваат снег и денес во текот на денов.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This