August 18, 2022, 7:51 am

(Фото) Утрово снег без престан врне на ова место – од УХМР најавуваат уште повеќе снег

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Снег утрово врне во ски центарот Попова Шапка, додека во Маврово сликата од викендов непроменета.

Дождот го пролонгираше отворањето на ски сезоната во Маврово додека на Попова Шапка иако има снег сезоната засега се уште затворена.

Сликата на Пониква, Крушево и Нижо Поле исто така е непроменета, без снег.

Од УХМР најавуваат нови врнежи од снег во следните денови, а дали тоа ќе доведе до поволни услови за старт на новата ски сезона во земјава засега е непознато.

Детално каква е состојбата насекаде можете да погледнете на „Skimacedonia.mk

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This