September 26, 2022, 10:42 am

(Фото) Хaoc нa oвиe мaкeдoнcки гpaнични пpeмини – зa влез вo oвиe coceдни зeмjи ce чeкa и дo 30 минyти

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Со доаѓањето на викендот се повеќе граѓани ги полнат македонските гранични премини.

Слична ситуација како целата оваа недела се случува на граничните премини „Богородица“ и „Ќафасан“ каде колони возила утрово чекаат за влез во соседните земји Грција и Албанија.

Граѓаните чекаат и до половина час за влез во овие две земји, додека на другите гранични премини нема подолги задржувања при влез и излез.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This