(Фото) Хopop вo бoлницa вo Кратово: Евe кaкo изглeдa eднa здpaвcтвeнa ycтaнoвa вo 21 вeк вo Македонија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пример како не треба да изгледа една здравствена установа во 21. век. Испокршени прозори, ѓубре, улични кучиња по ходниците, нефункционални тоалети…

До редакцијата на Инфомакс пристигнаа вознемирувачки фотографии од болницата во Кратово, во кои, како што може да се види е пред распад!

И сега да се запрашаме…

-Колку долго е болницата во Кратово во ваква состојба?

-Зошто досега никој нема пријавено ништо?

-Дали надлежните не забележале дека нешто не е во ред со здравствената установа?

Фотографиите зборуваат за ужасната состојбата во која се наоѓа болницата…

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This