February 6, 2023, 10:20 am

(Фото) Teшкa cooбpaќajкa вo цeнтapoт нa Скопје

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Доцна синоќа се случи тешка сообраќајна несреќа во центарот на Скопје.

Несреќата се случи на крстосницата на булеварите „Партизнаки одреди“ и „Климент Охрдски“ пред Соборниот храм, каде што имаше директен судар на комбе и автомобил.

Полицијата во текот на денот ќе излезе со повеќе информации за сообраќајната несреќа.

Извор: republika.mk

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This