December 9, 2023, 9:41 pm

Фaтeни нa дeлo: Maлoлeтник и 36-гoдишник пpивeдeни пpи вpшeњe нa kpaжбa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 12.09.2021, полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода А.И.(36) и малолетник бидејќи околу 18.30 часот во куќа на ул.,,Вера Которка“ во Кочани биле фатени при вршење на кривично дело “тешка кражба на дрзок начин“.

По комплетирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This