December 3, 2023, 3:22 pm

Фaтeн на дeлo: Пpивeдeнo лицe oд Скопје при извpшyвaњe kpaжбa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 07.10.2021 во 15.00 часот на ул.„11 Октомври” во Скопје, полициски служебници од Полициската станица Центар лишиле од слобода малолетник од Скопје, кој бил затекнат при извршување кражба во продажен објект.

Тој бил приведен во полициска станица и во присуство на родител со него бил извршен разговор и му биле одземени пари кои потекнуваат од кривично дело.

За настанот бил известен Јавен обвинител и Јавната установа центар за социјални работи Скопје, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This