Фaтeн ocoмничeниот за уб иcтвoто на Леку

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела „уб ство“ и „уб и ство во обид“, Оделението за внатрешни работи Струга, поднесе кр ивична пријава против К.Л.(33) од струшкото село Ливада како и против Е.О.(39), од истото село, за сторено каз нено дело „помагање“.

На 14.08.2017, првопријавениот К.Л. на летна тераса од угостителски објект во Струга со рев олвер го ли шил од живот Д.Б.(58) од струшкото село Велешта, а потоа пуkал и кон А.Б.(41) од Струга и Б.С.(28) од селото Велешта.

Второпријавениот Е.О. со патничко возило „мерцедес“ со швајцарски регистарски ознаки, по претходен договор со сторителот, го однел до угостителскиот објект.

Latest News

Euro 2024 Schedule Revealed Key Dates and Matches

The UEFA European Championship, commonly known as the Euros, is one of the most prestigious football tournaments in the...

More Articles Like This