December 3, 2023, 3:26 pm

Хирурзи од стомак му извадиле повеќе од килограм клинци, завpтки и нoжeви

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Хирурзите отстраниле повеќе од килограм клинци, завртки, навртки и ножеви од стомакот на литвански државјанин, објавија литванските медиуми.

Тој голтал метални делови околу еден месец откако престанал да пие алкохол, рекле лекарите, пренесе Би -Би -Си.

Некои од деловите извадени на Универзитетската болница Клаипеда биле долги 10 сантиметри, според литванскиот јавен сервис ЛРТ.

Хирургот Сарунас Даилиденас го нарече овој случај единствен.

За време на извештајот, ЛРТ објави фотографија од болницата, на која се гледа цела серија метални предмети отстранети од стомакот на човекот, по тричасовна операција.

Човекот бил донесен во брза помош откако се пожалил на силни болки во стомакот во болница на балтичкиот брег.

Неговата состојба во моментов е стабилна.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This