January 30, 2023, 9:43 am

Хурем: Моето срце крвари од болка – почина актерката од Сулејман Величествениот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Мерјем Узерли, која светото ја запозна благодарение на серијата “Сулејман Величествен“, вчера објави тажна вест.

Почина една од најценетите македонско-турска глумица од постарата генерација, Сабина- Ајрула Тозија.

Кој ја следеше приказната за Сулејман добро се сеќава на дамата која ја играше Афифе Фатун. Таа беше дадилка на султанот, кој ја снетал како втора мајака. За да и се одолжи за се што сторила за него, ја повикал во дворот, каде што станала ризничар. И не само тоа… Строго се држејќи се по правилата, Афифе била ноќна мора на сите девојки во харемот.

Меријем и Сабина се зближиле за време н снимањето. Освен во “Сулејман величествен“ соработувале уште во два проекта.

“Моето срце крвави од болка“, неможела да ги скрие емоциите популарната Хурем, која покрај опростувањето објавила фотографија за време снимање на серијата.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This