February 7, 2023, 9:48 pm

ХOPOP: Кичeвчaнeц гo y6ил свojoт тaткo co нoж

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во полициската станица во Кичево синоќа бил приведен 30-годишен жител на овој град, со иницијали М.М, поради сомнение дека со остар предмет му нанел повреди на неговиот татко Н.М.(50), по што тој починал.

На местото на злосторството извршен бил увид од јавен обвинител и екипа од полициската станица Кичево.

Од МВР информираат дека работи на целосно расчистување на случајот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This