October 6, 2022, 2:55 am

ЦЕЛА БУЛУМЕНТА КОРИСНИ ИДИОТИ ВО ОДБРАНА НА ZAEVI: Уште Катица фалеше да скокне да го брани, ама она не знаела што да пише…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Сеуште реалноста за сериозноста на ситуацијата во која западна Zoran Zaevi се нема спуштено во неговата свест, па на секој начин се обидува да се оправда за тоа што вчера заедно со „Балистите“ ја величаше УЧК, Џемо Хаса и Адем Јашари

Во обидот да се испере Zaevi утринава кренал тревога во штабот на Бихаќка па итно биле повикани ПР „експертите“ од Белград кои направиле колку што можат, но и тоа што го направиле само го турка LSDM и Zaev, во поголеми проблеми.

Освен снимката, која изгледа смешно, очајно и патетично, ПР„експертите“ ги ангжирале и соросоидите и шареноликите фрлачи на кондоми со боја,  да го бранат Zaevi од бурната реакција на Македонскиот народ, па и тие како и Zaevi сеуште убаво ја немаат разбрано причината за гневот.

Лидер на „бранителите“ на Zaevi е ЛГБТ активистот со лабилна психијатриска слика Љуми Бекири, инаку чест гостин на Американскиот амбасадор Џес Бејли.

unnamed (1)

 

Како што може да се види Љуми си приза дека врска нема што зборува уште на почетокот. На крајот некаде меша „етничка нетрпелвост“ која ја сееле некои медиуми, со што уште еднаш докажува дека ниту тој, ниту тие како него се надвор од реалноста.
„Етничка нетрпеливост“ шират токму Балистите бодрени од Zaevi кои ја глорифицираат терористичката УЧК, балистот и фашист Џемо Хаса и основачот на УЧК Адем Јашари. Нетрпеливост шират оние кои промовираат големоалбански идеи, и палат знамиња на матичната држава.

unnamed (3)

 

Зекири е фикс, кога станува збор за тресење зелени. Бранејќи го Zaevi, тој бара од Димитриев и Груевски да приуствуваат на натпреварите на „Шкендија“. Како што можете да видите се работи за серија корисни идиоти кои незнаат што зборуваат. Имено, неможе премиер и лидер на најголеата политичка партија во Македонија да присуствува на натпревар на кој се величаат терористи и се дерогира државата, се плука по знамето, името и народот. Ова, сеуште го нема разбрано и Zaevi.

unnamed (4)

Павле Богоевски пак е случајно во ситуацијата. Изгубен случај. Зборува за некои ѓаволи и други метафизички категории, исто така неуспешно обидувајќи се да го оправда Zaevi. Никој во Македонија нема ништо против Шкендија и фудбалот. Не. Но секој Македонец има против бодрењето на големоалбанските идеи и поклонувањето пред терористи. Ова, Zaevi уште не го разбира. Црпнат.

unnamed (5)

 

Оваа личност, не е јасно што сакала да каже. Зборува за значењето на зборот Шкендија, и тоа дека Zaevi бил Shkendija, односно искра надеж. Продолжува да зборува за иднина и за живот во држава каква што ќе создадел Заев.
Токму поради тоа што Заев сака да создаде држава која ќе биде федерација, и во корист на големоалбанските идеи и терористички амбиции, токму поради тоа е гневот. Малоумници…

unnamed (6)

 

Добро, Рамадан Рамадани како и редовно си треснал зелена. Демек, натпреварот на Шкендија на кој се скандиа голема Албанија и смрт за Македонија е на исто рамниште со средба на високо ниво со цел остварување на меѓудржавна соработка. Фиксно глупави коментари од вахабистот Рамадани.

Во целата булумента корисни идиоти, фали уште коментарот на Катица, но неофицијално таа одбила да напише било што, затоа што немало кој да и каже што требала да пише. Бејли не бил достапен, а Каранакова изгледа на одмор.

1 коментар

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This