ЦЕЛА НОЌ АПСЕЊА: Голема полиска акција на повеќе локации во Македонија!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Голема полициска акција се одвивала во текот на ноќта на повеќе локации во Македонија.
alfi_policija
Како што дознава Press24, акцијата која полицијата ја водела под оперативното име „Брана“ била насочена кон наркодилери.

Неофицијално, уапсени се повеќе лица и запленета е поголема количина дрога.

Од МВР потврдуваат дека се спроведувала полициска акција но не откриваат повеќе детали во моментов. Нив ги најавуваат во текот на денот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This