„Црвено- жолто“ во поддршка за заедничка Македонија и во Лондон- Метрополитен полицијата со македонско знаменце

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Значителен број на Македонци денеска се собраа пред пред Вестминстер во Лондон како поддршка за зачувување на унитарноста и самостојноста на Република Македонија.

-Мојата земја е Македонија и мојот јазик е македонски, пишува на еден од транспарентите.

Припадници на лондонската Метрополитен полиција од присутните добија македонски знаменца.

Македонската дијаспора изминативе денови силно застана зад граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА, која секојдневно протестира за зачувување на унитарноста на државата и отфрлање на тиранската платформа која е вовед во редефинирање на Македонија и нејзина федерализација.

metropol

vestminster-2

vestminster-7

vestminster-5

vestminster-4

vestminster-3

vestminster

vestminster-1

vestminster-8

vestminster-6

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This