Црногорската полиција зaплени kokaин швеpцуван од Албанија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На граничниот премин Дебели бријег, на црногорско – хрватската граница, запленети се 37,7 килограми кокаин.

-Дрогата била откриена во автомобил со албански регистарски ознаки и според локалната полиција станува збор за 98 отсто чист кокаин, пренесуваат албанските медиуми.

Постојат основи на сомненија дека дрогата била прошверцувана од Албанија а требало да заврши во Хрватска.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This