ЧУЛЕВ НА СРЕДБА СО АВСТРИСКИОТ АМБАСАДОР: Министерот изрази благодарност за добрата соработка и поддршката

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска оствари работна средба со австрискиот амбасадор, Георг Вуцас. На средбата министерот Чулев изрази благодарност за поддршката од Австрија за време на миграциската криза и заедничкото учество во операцијата на јужната граница со Грција.

Заеднички ја потврдија добрата соработка меѓу двете министерства и взаемното учество на мултилатерален план, особено во рамки на Конвенцијата за полициска соработка во ЈИЕ.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This