February 6, 2023, 3:59 am

Чeтиpи лицa oгpaбилe мapкет во скопски Аеродром

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вчера во 04.50 часот во СВР Скопје З.П.(42) од Скопје пријавила дека четири лица со употреба на сила влегле во маркет на подрачјето на Аеродром и одзеле пари и производи, велат од МВР.

Увид на лице место извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This