February 7, 2023, 9:45 am

Шешељ: Кypти e пcихoпaт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Војислав Шешељ е убеден дека премиерот на Косово ќе тргне во напад на Северот на Косово и оти тој не се грижи за последиците кои ќе произлезат.Шешељ смета дека Курти е непресметлив и оти не бира средства.

Курти е психопат, тој никогаш не се смее-открива Шешељ за „Пинк ТВ“.

Тој е убеден дека нови немири на Косово ќе се случај веќе на шести ноември кога ќе бидат нападнати браната Газивода и една централа од каде српското население се снабдува со струја.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This