October 6, 2022, 8:17 pm

Шпански нapkoдилери организирале божиќна лотарија со kokaин, xaшиш, aлкoxoл и шунка…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Двајца шпански дилери се уапсени бидејќи имале намера да организираат божиќна лотарија, нудејќи кошница со кокаин, хашиш, алкохол, но и според традицијата и со дури осум килограми шунка.

При претрес на домови на дилери на дрога на истокот на Шпанија, полицијата пронашла плакат со најава за лотарија со наградата „кошница за дрога“. На ѕидот бил закачен и список на оние кои купиле ливчиња од пет и десет евра.

При полициската акција откриени се 165 насади марихуана, како и одредени количини кокаин и хашиш.

Во Шпанија вообичаено е да се донираат корпи со вино, шунка и слатки пред крајот на годината.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This