Што се случува во Тетово? – десет возила оштетени за период од три часа на две улици

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Тетовската полиција вчера за три часа добила дури десет пријави за оштетени возила на две фрекфрентни сообраќајници. Сите возила биле паркирани и претежно биле оштетени кај ретровизорите.

-Во периодот од 10 часот и 40 минути до 13 часот и 15 минути во СВР Тетово пријавено е оштетување на дессет патнички моторни возила со тетовски регистарски ознаки, од различни марки, од кои осум биле паркирани на улица „Борис Кидрич“, а две на улицата „Маршал Тито“ во Тетово. На осум од возилата им биле оштетени (скршени) ретровизорите, на едно ретровизор и совозачко стакло, а на едно десното крило, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Сите оштетувања се фотодокументирани и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This